Čápi jižních čech

...stránky o hnízdech jihočeských bílých čápů

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Spuštění katalogu hnízd pro rok 2013

Email Tisk PDF

V hlavním menu jsme ve sloupci ČÁPI 2013 spustili přehled hnízdění čápů v letošním roce. Bohužel průběh počasí značně zdecimoval počty mladých čápat na jednotlivých hnízdech. Proto sčítání, které jsme provedli koncem května a pak i červnu, již neplatí. V loňském roce z hnízd v Jihočeském kraji vylétlo celkem 187 mláďat. Letos úmrtnost na hnízdech dosahuje až 90% obsazených hnízd. Vloni dokonce z 10 hnízd úspěšně vylétlo po čtyřech mláďatech. Letos jsme rádi, když je na hnízdě aspoň jedno mládě.

Aby letošní sčítání bylo co nejpřesnější, dovolujeme si Vás poprosit o spolupráci. Na mailovou adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nám posílejte informace o hnízdě, které se nachází ve vašem okolí. My tyto údaje napíšeme do katalogu. Nejdůležitější informace jsou, jestli je hnízdo obsazeno a kolik je na hnízdě mláďat. Důležité je rozpoznat dospělce od mláďat. Mláďata mají černý a kratší zobák a černé nohy.

K článku přikládáme fotku z našeho květnového monitoringu. Fotka je pořízena na hnízdě v Sedlci u Českých Budějovic, kde samice na hnízdě zahřívala vejce. Bohužel vlivem špatného počasí došlo k úhynu samice i mláďat.

spusteni-katalogu-hnizd-2013

 

Pištín

Banner

VOŠL a SLŠ Písek

Banner

O2

Banner

STARNET, s. r. o

Banner

NetRex s.r.o.

Banner

SETERM CB a.s.

Banner